
Eerste opname David Bowie goed voor 44.000 euro
12 september 2018 01:28Een opname uit het begin van de jaren 60 van David Bowie heeft op een veiling ruim 44.000 euro opgebracht. Het gaat om een demo van achttien minuten van het bandje The Komrads. De toenmalige drummer van de band had de tape ter veiling aangeboden.
The Komrads hadden de demo in 1963 gemaakt voor het label Decca. DavidbBowie is als zestienjarige zanger van de band te horen. Hij zingt het nummer I Never Dreamed. Decca zag er niets in en gaf The Komrads geen platencontract. Niet veel later stapte de zanger uit de band om aan een zeer succesvolle solocarrière te beginnen.

Lees meer:
Eerste studio-opname David Bowie onder de hamer
Drummer David Hadfield had de tape op zolder gevonden. Het veilinghuis had gedacht dat de opname ongeveer 10.000 pond zou opleveren. Dat bedrag werd overigens al voordat de echte veiling op dinsdag begon geboden. Het veel hogere eindbedrag kwam tot stand omdat twee buitenlandse bieders die niet bij de veiling aanwezig waren, telefonisch tegen elkaar opboden, meldt het veilinghuis.