
Vrouw die affaire Bill Clinton wereldkundig maakte overleden
09 april 2020 15:23Linda Tripp, de vrouw die de affaire van Bill Clinton en Monica Lewinsky aan het licht bracht, is op 70-jarige leeftijd overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt.
Linda Tripp maakte in 1997 in het geheim opnames van Witte Huis-stagiair Monica Lewinsky. Op deze opnames is te horen hoe zij sprak over haar affaire met de toenmalige president. Linda overhandigde de opnames 1998 aan openbaar aanklager Ken Starr en in 1998 startte dan ook een afzettingsprocedure tegen Bill Clinton, die een jaar later werd vrijgesproken.

Lees ook:
Monica Lewinsky gebruikt levenservaring voor docu
Linda kwam niet alleen met de opnames op de proppen, maar ook bracht ze de blauwe jurk van Monica onder de aandacht. Hierop zaten spermasporen van Clinton.

De actie van Linda werd door een deel van de Amerikaanse bevolking gezien als moedig, maar een ander zag haar als een verrader die het vertrouwen van een jonge vrouw heeft geschonden.
