Lewis Hamilton moet race cancelen na positieve coronatest

1 december 2020 10:16

Lewis Hamilton (35) zal komend weekend niet deel kunnen nemen aan de tweede Formule 1-race in Bahrein. De Brit is maandag positief getest op het coronavirus.

Lewis Hamilton liet zich maandag testen op het coronavirus nadat hij wakker was geworden met milde symptomen en een nauw contact van de Brit positief was getest op het virus. Uit die test bleek dat de wereldkampioen het virus ook heeft opgelopen, waarna een tweede test dit bevestigde.

Miniatuurvoorbeeld

Lees ook:

Lewis Hamilton en Millie Bobby Brown zetten bloemetjes buiten

In een verklaring laat het team van Mercedes weten dat Hamilton kampt met milde klachten, maar zich verder fit en goed voelt. De coureur zal komend weekend echter hoe dan ook de Grand Prix van Sakhir moeten missen, de tweede opeenvolgende race in Bahrein. Daarmee komt er een einde aan de indrukwekkende zegereeks van de Brit, die de laatste vijf races wist te winnen en vorige maand in Turkije al voor de zevende keer de wereldtitel veiligstelde.

Het is nog niet bekend wie dit weekend in de plaats van Hamilton zal instappen bij Mercedes. Vaste reserve Stoffel Vandoorne is vandaag nog druk voor het Formule E-team van Mercedes aan het testen in Valencia, maar zal daarna afreizen naar Bahrein. Mercedes heeft echter nog niet bevestigd dat de Vlaming dit weekend ook de vervanger zal zijn van Hamilton.

Miniatuurvoorbeeld

Ook leuk:

Lewis Hamilton presenteert nieuwe kledingcollectie in Amsterdam

Lewis is al de tweede rijder die komend weekend de race in Bahrein zal moeten overstaan. Haas-rijder Romain Grosjean wordt vervangen door Formule 1-debutant Pietro Fittipaldi na de zware crash van de Fransman afgelopen zondag.

Wil jij 24/7 op de hoogte zijn van het laatste entertainment, lifestyle, crime en royalty nieuws?
Download dan nu de RTL Boulevard app!